Yaratıcı Marka Olmak

Yaratıcılık lüks değil hayatta kalmak için geliştirilmesi gereken bir yetenektir.

Marka olmanın ve marka yaratmanın her geçen gün zorlaştığı günümüz koşullarında ne yaparsak yapalım her zaman daha iyisini yapan kişiler mevcut olacaktır.  Unutulmamalıdır ki ürünler fabrikada markalarsa zihinlerde oluşturulur.İnsanlar bir ürünü satın alırken aynı zamanda ürün hakkındaki tüm algıyı da satın almaktadır. Bu nedenle marka ürünün çok ötesinde birşeydir.

Yaratıcı marka olmak için

  1. İyi bir iş planı
  2. Uzun vadeli strateji
  3. Bilinçli ve inanan bir ekip gerekmektedir.

Bir marka olarak hayatta kalabilmek için ise yaratıcı olmak şart. Markların rekabet içinde olduğu bu zamanda öne çıkabilmek için yaratıcı ve sıra dışı fikirler geliştirmek bunları iyi bir iş planı içinde yönetmek hayati önem taşıyor.

Yaratıcı marka olmak sanıldığı gibi büyük bütçelere sahip olmaktan geçmez. Örneğin renkleri ve melodileri düşünelim farklı kombinasyonlar her zaman farklı tatlar çıkarılmasını sağlar. Sınırlı imkanlarla sınırsız projeler çıkarılabilir.Bir markanın da büyük bütçelerden çok yaratıcı fikirlere sahip olmasıdır markayı değerli kılan.

Pazar ve tüketicideki değişim o kadar hızlı ki burada tutunabilmenin en iyi yolu budur. Sürekli yenilikçi ve alışılmışın dışında çalışmalar yapan markalar hedef kitleninde güvenini sağlar. Tüketici kendisini bu nedenle markaya daha yakın hisseder ve markayla bir bağ kurar.

Hayal etmek yaratıcılığın başlangıç noktasıdır. Markanız için de ne kadar çok hayal kurarsanız hedeflerinize o kadar çok yaklaşırsınız. Hedef kitlenin gözünde hayata yenilikçi bakan markalar her zaman bir adım öndedir.

Rekabetin bu kadar güçlü olduğu bu pazarda yok olup gitmek istemiyorsanız farklılaşmanın yaratıcı marka olmanın yollarını aramalısınız.

More from Ebubekir Ağbaba

Utopia

Utopia kült bir çizgi roman senaryosunu bulan bir grup insanların hikayesini anlatıyor....
Read More

Bir cevap yazın