Photoshop Öğrenemenin En İyi Yolu

Bir çoğumuz Phtoshop programını ilk açtığın da ne kadar karışık ne yapıcaz bu kadar çok araçla diye düşünmüşüzdür en başlarda. Çoğunlukla okullar da ve kurslarda da giriş seviyesi Photoshop eğitimi ile karşılaşmaktayız. Yaratıcılığımıza bir şey katmayan bu eğitimler de çoğunlukla temel bir kaç araç öğrenildikten sonra eğitim sonlanır yada öğrenilenler tekrar edilmediği için unutulur.

Ben de okulda eğitimini alan biri olarak temel seviye bir kaç aracı öğrendikten sonra tekrarlamadığım için neredeyse her şeyi unutmuştum Photoshop ile ilgili. Gerçek anlamda Photoshop‘u profesyonel hayatımda kullanmaya karar verdiğimde ise Youtube sayesinde. Afgan Rasulov ile karşılaştım. Gerçekten bilgilendirici ve harika bir anlatıma sahip olan Afgan Rasulov bu işi Türkiye de öğrenebileceğiniz en kaliteli kişilerden biri.

Sesi, anlatım biçimi ile akılda kalıcılığı son derece yüksek olan bu eğitimler sayesinde önemli ölçüde kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Temel, orta ve üst seviyede eğitim setleri olan bu YouTube kanalında Photoshop dışında bir çok farklı konularda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Ama konumuz Photoshop olduğu için bu konuda ki diğer kaynaklara da değinmek istiyorum.

Yine bir YouTube kanalı olan  rafy A kanalında da kendinizi önemli ölçüde geliştirebileceğiniz eğitimler mevcut ayrıca www.rafy-a.com web sitesinden de çalışmalarda kullanılan görselleri indirerek çalışmaları kendiniz deneyebilir ve deneyim kazanabilirsiniz. Sadece izlemek değil izlerken eş zamanlı olarak programı kullanmakta programı öğrenmeniz açısından çok önemli.

Bu iki kanal dışında önerebileceğim diğer bir koanal Arun Kumar, farklı bir bakış açısı ve farklı bir eğitim ile karışımıza çıkan kanal yaratıcılığın sınırlarını gerçekten zorluyor ve sizi de bu konuda teşvik ediyor diyebilirim. Videoların alt kısmından görsellere ulaşabilir ve bunlarla ayn çalışmaları sizde gerçekleştirebilirsiniz.

Photoshop Manipülasyon Denemelerim

manipülasyon 1

manipülasyon2

manipülasyon32

More from Ebubekir Ağbaba

Marmara Üniversitesi – Reklamcılık ve Tanıtım Tezsiz Yüksek Lisans

Yüksek Lisans araştırması yaparken Marmara Üniversitesi ile ilgili oldukça az bilgiye ulaştığımı...
Read More

Bir cevap yazın