İnstagram Kampanyaları İçin Öneriler

İnstagram her geçen gün büyüyen dinamik kitlesiyle birlikte, sosyal medya platformlarının yıldız isimlerinden biri olmayı başaran önemli bir platform. Etkileşim düzeyinin oldukça yüksek olması, görsel bahis siteleri zenginliğin ön planda olması da İnstagram’ı değerli kılan unsurların başında geliyor.

Hedef kitleye ulaşma oranı bu kadar yüksek olan platformun farkına varan markalar da İnstagram kampanyaları ile hedef kitlelerine ulaşma çabası içerisine girmiş durumda.

İnstagram kampanyası oluşturmadan önce oluşturulmuş eski kampanyalara göz atmakta fayda olduğunu söyleyebiliriz öncelikle.

  1. İnstagram yaratıcılığınızı ortaya çıkarır

Markanız ve ürününüz ne olursa olsun İnstagram size yaratıcılığın kapılarını ardına dek açıyor. Hedef kitlenizi eğlendiren, merak duygusu uyandıran içerik paylaşımları sizi her zaman için bir adım öteye götüren önemli bir faktördür.

  1. Müşterilerinize içerik ürettirin

İnstagram kullanıcılarını bir çoğu paylaşım yapmayı ve geri dönüşler almayı oldukça önemsiyor. Sizde markanızın değerini arttıracak tavsiyelerle onların sizin için içerik üretmelerini sağlayabilirsiniz.

Örneğin; bir dergi sayfası kullanıcılarına küçük hediyeler ile içerik üretmelerini sağlayabilir. Bu küçük hediyeler binlerce insana ulaşmanızı hedef kitlenizi tanımanızı ve onlara daha kolay ulaşmanızı sağlayabilir.

  1. Daha fazla kişiye erişin

Markanızın daha fazla kişiye erişmesini sağlamak markanıza değer katmaktır. Bu nedenle küçük bütçelerle yüksek takipçiye sahip markanızla ortak değerleri paylaşan sayfalara reklam vermeniz hem daha fazla kişiye ulaşmanız da anahtar rol üstlenecek hemde sayfanızın takipçi sayısını arttıracaktır.

  1. Hikayenizi müşteriye anlatın

Markanızın bir logodan çok daha fazlası olduğunu hedef kitlenize anlatmanız noktasında İnstagram güçlü bir etkiye sahip. Markanızın, ürününüzün ortaya çıkış hikayesini, sponsorluğunu yaptığınız ve düzenlediğiniz etkinlikleri kullanıcılarınız ile paylaşarak onlara dokunabilirsiniz.

İnstagram markalara pazarlama sürecinde önemli imkanlar sağlayan gittikçe büyüyen ve gelişen bir sosyal medya platformu. Markaların da bu platformu göz ardı etmemesi profesyonel içerikler üretmesi hedef kitlelerine ulaşmaları ve onları etkileme noktasında önemli bir  nokta.

 

More from Ebubekir Ağbaba

BMI Sosyal Medya Uzmanlık Eğitimi

Aradan uzun bir zaman geçti aslında ama şimdi fark ettim ki eğitimin...
Read More

Bir cevap yazın