Google Yeni Mesajlaşma Servisleri Allo ve Duo’yu Tanıttı

Google Allo-Duo2016 yılında  mesajlaşma şeklimizi Allo ve Duo ile değiştirmeyi planlayan Google oldukça iddialı bir çıkış yapmayı planlıyor.

Mesajlaşma uygulamlarının hızla arttığı ve hayatımızın her alanına girdiği bir dönemden geçiyoruz.  Bir çok farklı uygulama ile, akıllı telefonlarımız üzerinden ücretsiz ve hızlı bir şekilde mesajlaşabiliyoruz. Sms döneminin geride kaldığı bu çağda WhatsApp ve Facebook Massenger gibi platformlar mesajlaşma uygulamalarının en popülerleri arasında. Google Hangout kullanıcılara sunulduğu zamandan beri bilip de kullanmadığımız bir servis haline geldi. Mesajlaşma uygulamalarına bir yenisini daha eklemeyi isteyen Google 2 farklı uygulama ile şimdilerde hayatımıza girmeyi planlıyor.

Google Duo‘yu bir video görüşme servisi olarak kullancılara sunmayı planlıyor. Bu aşamada bambaşka bir deneyim ile kullanıcıları elinde tutmayı hedefleyen Google bir ön video ile başlayan görüntülü görüşme servisi ile oldukça iddialı görünüyor.

Bir diğer uygulama olan Allo ise yeni nesil bir mesajlaşma uygulaması. Diğer Google servisleri ile entegre bir şekilde çalışması planlanan uygulama büyük fark yaratacağa benziyor. Farklı emojileri kullanarak konuşmaları daha eğlenceli bir hale getirecek uygulamanın akıllı cep seçeneği ile araba sürerken dahi mesajlaşabilmenizi sağladığı bu uygulama gelecek zamanlarda mesajlaşma uygulamaları arasında ki rekabeti de arttıracağa benziyor.

More from Ebubekir Ağbaba

Zapier Nedir?

Kısaca anlatmak gerekirse Zapier, her gün kullandığınız farklı web uygulamaları arasındaki işlemleri...
Read More

Bir cevap yazın