Dört Mevsim Güneş Gözlüksüz Asla Diyenler

Güneş gözlüğünü, yaza sakladığınız bikiniler, mayolar, kışın indirimden aldığınız şortlar gibi rafa kaldırıp mevsiminde kullanmak için saklayanlardan mısınız? Güneş gözlüğünün yalnızca yaz mevsiminde takılması algısı sanıyoruz bu en sevilen aksesuarın “güneş gözlüğü” diye adlandırılmış olmasından ileri geliyor.

Güneş gözlükleri en sevilen kıyafet kombinlerinin havalı aksesuarları olmaktan çok daha fazla bir etkiye sahip. Yazın tatil fotoğraflarının başrol oyuncusu, kışın kayak pistlerinin olmazsa olmazı. Güneş gözlüklerine takı ve mücevher muamelesi yapmak biraz haksızlık oluyor, çünkü sağlığınız için yaz kış yanınızdan ayırmamanız gereken, evden çıkarken yanınıza alıp almadığınızı kontrol etmeniz gereken bir aksesuar aynı zamanda. Yazın güneşin zararlı ışınlarından gözlerimizi koruduğunu, zararlı ultraviyole ışınlarını kestiğini biliyoruz, ancak unuttuğumuz bir şey var ki; zararlı ultraviyole ışınları kış mevsiminde de bizi yalnız bırakmıyor. Özellikle yağmur sonrası çıkan güneşin arkasından çıplak gözle baktığımız gökkuşağına romantik methiyeler yağdırırken aslında gözlerimiz biz farkında olmadan tahrip oluyor. Bir süre sonra nedenini anlamadığımız gözlerde batma, yanma, kızarıklık, sulanma gibi şikayetler, yazın gözlerimize gösterdiğimiz hassasiyeti kış mevsiminde göstermemizden kaynaklanıyor. Bu nedenle kış mevsiminde kayak tatillerinde kar botlarından sonra valize koyduğumuz ilk şey güneş gözlükleri olmalı. Bakmaya doyamadığımız bembeyaz kar manzarasının arkasındaki gerçek; karın güneşin zararlı ışınlarını normalden daha fazla yansıtmasıdır. Yaz kış mevsim fark etmeksizin çantamızdan ayırmamız gereken şeylerin başında güneş gözlüğü gelmeli.

Gözlük tercihlerini günün modasına göre yapanlar için birkaç küçük öneride bulunalım. Öncelikle güneş gözlüklerinin modelinden ziyade, gözlük camının kalitesini öncelik sırasının en başına koymalısınız. Gözlük camının zararlı ışınları filtreleyip, süzerek göze zarar vermesini önlemesi gerekir ki bu da yalnızca camın renginin kıyafetinize uygun olmasının bir kriter olarak yeterli olmadığını gösterir. İkinci kriteriniz ise yüz şekliniz olmalıdır. Yüzünüzün şekline göre; oval, kare, yuvarlak, uzun, ince, alın genişliği, kaş açıklığı gibi detaylar gözlük modeli seçiminizde oldukça büyük rol oynuyor. Dünyaca ünlü markalardan oluşan geniş ürün yelpazesi, işinde uzman ekibi, herkese hitap edebilen gözlük modelleriyle sizin için en iyi güneş gözlüğünü tercih etmeniz için Atasun Optik harika seçenekler sunuyor. Atasun’daki kadın güneş gözlükleri her kadının tarzına uygun seçenekleri kadınların beğenisine sunuyor. Damla, kelebek, yuvarlak, köşeli modellerle birlikte; bronz, pembe, siyah, leopar, beyaz, sarı, mavi ve daha birçok rengi barındıran rengarenk seçeneklerle her kadının zevkine hitap eden alternatifler bulunuyor. Atasun’dan çantanızdan ayırmayacağınız, yaz kış favoriniz olacak o gözlüğü bulmak için Atasun mağazalarına kadar gitmenize gerek yok! Atasun’un websitesine girmek aradığınız gözlüğü bulmanız için yeterli olacaktır.

More from Ebubekir Ağbaba

İnstagram Baştan Aşağı Yenilendi

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram imajını tamamen değiştirdi. Yapılan...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir