Brand Week 2018 – Sınırlar Aşılmak için Vardır

Sınırlar Aşılmak için Vardır

Bu konuşmanın konukları Şölen Çikalata Ceo’su Elif Çoban, Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Açık ve MV Holding Kurucusu Murat Vargı’ydı.

YKKD Yönetim Kurulu Üyesi Lale Saral Develioğlu’nun moderetörlük yaptığı konuşma da kadınların yönetim kurullarında yeterli sayıda bulunmaması, karar mercilerine gelene kadar yaşadıkları zorluklar konuşuldu.Yönetim kurullarına kadar gelen kadınların genellikle yalnız kaldıkları ve bu durumun aşılması için kadın, erkek sayısının yönetim kurullarında ve karar mercilerinde de yükselmesi gerektiği anlatıldı.

“Tepeye çıkmış kadınlar diğerlerine cesaret verecek, ilham verecek! Karar mercilerinde etkin olan kadınlar kaynakları ve politikaları doğru yönlendirebilecek. Toplumsal sorunları temelden çözmek en sağlamı ama çok uzun zaman gerektiriyor. Bu sebeple Yönetim Kurulunda, karar vericilerin arasında kadının varlığını artırarak bu süreci hızlandırabiliriz.”

Tüm söyleşiyi aşağıda yer alan linkten daha detaylı bir şekilde okuyabilirniz :

Link: istekadinlar

Benim değinmek istediğim konu biraz daha farklı aslında bu söyleşiyle ilgili.

İlk olarak evet Elif Çoban ve Yasemin Açık gerçekten çok başarılı ve Türkiye’de çok iyi işler başarmış kadınlar.

Ancak bu başarıda ailelerinin destekleri kendilerininde konuşmalarında belirttiği gibi yadsınamaz bir durum. Gerçekten varlıklı ailelerden gelen kadınların bu kadar başarılı olmasını ben doğal karşılıyor. Evet kesinlikle bir emek ve başarı söz konusu ama keşke aileden zengin olmayan hayatın her alanında ki kadınlarımızla ilgilide konuşulsaydı düşüncesindeyim.

Ayrıca Şölen Çikola’tanın Ceo’su Elif Çoban’a Wapps reklamını nasıl onayladıklarını sormak isterdim. Kadının toplumumuzda ki yeri ve diğer tüm konular burada ele alınırken Wapps reklamı Elif Çoban’ın söylemleriyle tamamen ters düşüyor.Yayınlandığı dönemde infiale yol açan ve çok ciddi tepkiler alan reklamı aşağıya bırakıyorum bu konuda ki yorumlarınızı yazabilirsiniz.

 

More from Ebubekir Ağbaba

Black Mirror

Black Mirror, televizyondaki en lezzetli minik seyirlikler arasında. BBC’nin –şimdilik- iki sezonlu,...
Read More

Bir cevap yazın