BMI Sosyal Medya Uzmanlık Eğitimi

Aradan uzun bir zaman geçti aslında ama şimdi fark ettim ki eğitimin detaylarına, dersin işlenişine ve ortam konusuna hiç değinmemişim.

Bumerang tarafından yapılan küçük yarışmada, sosyal medya konusunda yazdığım yazım beğenilmişti. Bumerang’tan Ahmet beyin BMI Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimine katılabileceksen biz seni ücretsiz olarak göndereceğiz dedi. Tabi büyük bir sevinç yaşadığımı itiraf etmeliyim hemen kabul ettim. Tek sorun her hafta sonu Konya, İstanbul yolunu çekmek olacaktı ve eğitim 5 hafta sonu boyunca devam ediyordu. Derslere %70 devam etme zorunluluğu da her hafta gitmek demekti benim için.

Marmara Üniversitesi Nişantaşı kampüsü Erdal İnönü Bilim ve Kültür Merkezi L03 no’lu derslikte verilen eğitime 20- 25 civarında bir katılım vardı. Zaten belli sayıda kişi alınıyor bu eğitimlere. Genelde çevreme baktığımda çalışan, işinde gücünde insanlar vardı benim gibi 1 en fazla 2 öğrenci vardı herhalde.

Eğitimenlerin işlerinde profesyonel olan ve sektörde aktif olarak görev alan kişilerden oluşması da bizim için artı bir durumdu. Çünkü işi en iyilerinden dinleyip bire bir tecrübelerini bizlere aktarmalı benim için çok önemliydi. Hürriyetten Haymi Behar ve Irmak Handan, Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ercüment Büyükşener, Melek Yatırımcı Özgür Bayraktar, Tick Tock Boom’dan Emrah Adıtatar, Google’dan Tuğçe Kobaza gibi sektördeki daha bir çok değerli isimle buluşmamıza deneyimlerinden faydalanmamıza olanak sağladılar. Eğitmenlerin hepsinin çok alçak gönüllü ve yardım etmek için ellerinden geleni yaptığını söylemem gerek. Bu nedenle oldukça samimi hoş bir ortam vardı eğitim boyunca. Ali Murat Kırık hocamızın altını çizmeden geçemiyicem tabi ki eğitim süresince üzerimizde büyük emeği oldu kendisininde.

Aşağı da kurs boyunca bize verilen eğitimlerin sunumları bulunmakta. Dilerseniz göz gezdirebilirsiniz. Tabi ki her şey sunumdan okumakla olmuyor bire bir konuşup sorularınızı sormak ve onların tecrübelerinden yararlanmak bambaşka bir durum.

Sertifika Bmı
BMI SOSYAL MEDYA UZMANLIK SERTİFİKASI

Sosyal Medyada Tanıtım ve Pazarlama

Sosyal Medyada Etkili PR Kampanyası Yaratmak, Sosyal Medyada Marka Yönetimi

Sosyal Medyada Etik ve Hukuk

Facebook – Reklamlar

Facebook – Reklamlar

dijital_medyada_olcumleme_v7

BMI Dijital Pazarlama Semineri – Irmak Handan

BMI Dijital Pazarlama Semineri – Haymi Behar

Merak edenler için siteye bir de ders programını yüklüyorum aşşağıda ki linkten ona da ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya 18 Ekim Ders Programı

 

More from Ebubekir Ağbaba

Mad Men

Emmy Ödülleri’nde 4 kez üst üste en iyi Drama ödülünü alan Mad...
Read More

Bir cevap yazın