ADhere Reklamcılık Günleri – Eti Popkek

faq

Kıvanç Talu ve Mustafa Küçükkalıpçı’nın ağzından Eti Popkek’in yıllar süren serüvenini ADhere Reklamcılık Günlerinde dinledik.

Genç, samimi ve öğrenci işi olarak yola çıkan Eti Popkek 2003’ten beri konuşuyor 1999’dan beri hayatımızda. Bir yılda 603 milyon adet satılmayı başaran bir Eti Popkek’ten bahsediyorum evet.

İlk başlarda agresif bir yapıda tüketicinin hayatına giren Eti Popkek zamanla daha bizden biri haline gelmiş. Gençler ve ikili ilişkiler üzerine seyreden bu reklamları hala bir çoğumuzun zihninde yer etmiştir diye düşünüyorum. Ancak ilk başlarda seni yıldız yapacağız sloganı biraz abartıya kaçmış gençlerin dilinden anlayan ve onların her zaman yanlarında olduğunu belirten bir kişiliğe döndürmek marka tarafında daha mantıklı bulunmuş ve hayata geçirilmiş. Hamurunda Starlık Var, Hep Yanındayız, Kekimi Ye Beni Yeme, Kek Dünyasının Yıldızı gibi sloganlarla tüketicinin her dönemde kalbini feth etmeyi başaran Popkek’in kuşkusuz en harika reklamları ise Mahmut Tuncer ile olan reklamları olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada altı üstü kek diyenler olabilir ama kek dediğimia şeyin yılda 100 milyon dolar civarında bir ciro yaptığınıda düşünmek  gerek.

Bir Cevap Yazın