Adhere Reklamcılık Günleri – Alemşah Öztürk Reklamda Yeni Çağ

Kırmızı Işıktan sonra beni en çok etkileyen bir diğer konuşmacıda 4129Grey’in CEO’su  Alemşah Öztürk’tü Reklamda Yeni Çağ konulu oturumda dijital dünyanın reklamcılığı nasıl etkilediğini ve reklam dünyasının nerelere gittiği üzerine konuştuk. Kişisel deneyimlerinden bahsetmesi ve bize buralara nasıl geldiğini anlatması da şahsen bana büyük bir ilham oldu.

Markaların tüketicilerin dertlerini yeni ürünler yaratarak gidermeye çalışması, markaların tüketici bağlılığını sağlamak için daha anlamlı ve insanlarla duygusal anlamda daha yakın olmaya çalıştıklarını analatan Alemşah Öztürk yeni bir pazarlama devrine giriyoruz dedi.

Yeni deneyimlere markalar öncülük ediyor. Markalar tüketiciyi daha fazla anlamaya onları daha fazla çözmeye çalışıyor. Big Data burada büyük bir önem teşkil ediyor çünkü; insanlara kendi hikayenizi anlatmak istiyorsanız onları anlamanız yada en azından anlamlandırmanız gerekiyor. Tüketiciler için çok fazla mecra ve çok fazla içerik var böylesine büyük bir platformun içerisinde markalarında akılda kalması tüketiciyi ilk anda yaratıcılığıyla etkilemeyi başarmalı. Mecra ve içerik sayısı ne kadar çok olursa olsun tüketici tek. Yeni mecralar bir yandan da markalara şaşırtma fırsatı veriyor. Bu fırsat önemli çünkü yapılan bir araştırmaya göre tüketiciler gördükleri reklamların yaklaşık %89‘unu hatırlamıyorlar. 4129 Grey‘i daha önce duymuş olsam da yaptıkları işleri inceleme fırsatı bulduğumda gerçekten hayran kaldığımı söylemeliyim özellikle benimde gönüllüsü olduğum WWF ile yapılmış olan çalışma gerçekten Alemşah Öztürk’ün yaratıcılık derken neyi kast ettiğini bizlere anlatıyor. Çalışmayı hemen aşağıda bulunan videodan izleyebilirsiniz.

En beğendiğim çalışmalardan bir diğeri ise kadınları bir meta olarak görmeyin temalı bu çalışma.

B_bd6cNWYAAdGh-

B_blNz0W8AALF4K

B_bZjvNUYAAYabY

More from Ebubekir Ağbaba

Viral Reklam

Viral reklamlar virüs gbi kendiliğinden yayılan bir reklam türüdür. Bir reklamın viral...
Read More

Bir cevap yazın